Közigazgatási jövőkép Archívum

A közigazgatás szakmai fóruma

  • Cikkek / Közigazgatási jövőkép

    „Subsidiarity 2.0” – A területi közigazgatás új paradigmája Magyarországon

    XXVIII. évfolyam, 2. lapszám
    Szerző(k): Prof. Dr. Budai Balázs Benjámin PhD.

    A tanulmány a „Subsidiarity 2.0” fogalmával írja le azt a közigazgatási paradigmaváltást, amelyben a klasszikus, fizikai jelenléten alapuló szubszidiaritást fokozatosan felváltja a funkcionális szubszidiaritás logikája. E megközelítés szerint a helyi szint elsődlegesen legitimációs, közösségi és koordinációs funkciókat őriz meg, miközben az adminisztratív, adatkezelési és döntéstámogatási folyamatok egyre inkább központi digitális platformokra és interoperábilis rendszerekre szerveződnek. A modell lényege tehát nem az autonómia felszámolása, hanem a területi közigazgatási funkciók újraelosztása a digitális állam működési logikájának megfelelően.

Kategória

Könyvajánló

Facebook Pagelike Widget

 

1037 Budapest, Montevideo utca 14.
Tel.: +36 1 340 2304
Fax: +36 1 349 7600
E-mail: info@orac.hu

Weboldal: orac.hu

Szakmai partnerek

Jegyzők Országos Szövetsége (JOSZ) – www.josz.eu

Közszolgálati Tisztviselők Szakmai Szervezeteinek Szövetsége – www.kozszov.org.hu